Toiminta

2022TapahtumaPaikkakuntaYhteyshenkilöIlmoittaudu
5.-6.3.Nome-valmennusrengasMäntsäläHeli Pitkäjärvi 
19.3.VuosikokousHeinolaMari MamiaTervetuloa!
26.3.Nome-valmennusrengas, kokeneemmatKorpilahtiHeli Pitkäjärvi 
27.3.Nome-valmennusrengas, nuoretKorpilahtiHeli Pitkäjärvi 
23.4.TOKO-mestaruusAsikkalaMiia Mäkijouppila 
24.4.Flattien tokopäiväAsikkalaPipa Pärssinen 
23.-24.4.Nome-valmennusrengasOrivesiHeli Pitkäjärvi 
21.5.ErikoisnäyttelyPorvooMarianne Forsell 
21.5.40 v -juhlaPorvooTanja Mattila 
29.5.MEJÄ-koe (6 koiraa)MuurikkalaHeli Siikonen 
18.-19.6.Nome-valmennusrengasYlivieskaHeli Pitkäjärvi 
3.7.WT-mestaruusKorpilahtiNiina Parviainen23.5.-13.6.
13.-17.7.KesäleiriSurkeenjärviTanja Aunela 
14.7.MEJÄ-koeSurkeenjärviMari Mamia 
13.-14.8.Flattimestaruus, Juniorimestaruus ja KisälliKoriaPiia Piiparinen4.7.-25.7.
28.8.MEJÄ-mestaruusSurkeenjärviMari Mamia 
10.-11.9.Nuorten koirien katselmusKoriaKasvattaja-tmk 
15.-16.10.Sileäkarvaisten noutajien PM-koe
(Flattien Pohjoismainen mestaruuskoe)
KemiönsaariAnu Mikkola 

 

 

Menneet tapahtumat

2021TapahtumaPaikkakuntaYhteyshenkilö
6.1.Aluetoiminnan metsästyskokoulutusNurmijärviKirsi Launomaa
23.1.Hallituksen järjestäytymiskokouswebkokousMari Mamia
21.2.TOKO treenipäiväKannusPipa Pärssinen
20.-21.3.NOME Valmennusrenkaan koulutusKorpilahtiRiitta Koivisto
27.3.Vuosikokous, klo 15.00etäkokousMari Mamia
10.-11.4.NOME Valmennusrenkaan koulutusKeski-SuomiRiitta Koivisto
17.4.TOKO-mestaruus**PERUTTU**Marianne Forsell
18.4.TOKO treenipäivä**PERUTTU**Miia Mäkijouppila
22.4.Mölli NOU-iltakoe**PERUTTU**Piia Piiparinen
29.4.Mölli NOU-iltakoe**PERUTTU**Piia Piiparinen
8.5.NOWT koulutus**PERUTTU**Piia Piiparinen
10.5.Tuomareiden kyselytunti NOME-B ja NOWT ALO-luokka (Anu Mikkola ja Mika Lappalainen)GooglemeetKirsi Launomaa
22.-23.5.NOME Valmennusrenkaan koulutusÄhtäriRiitta Koivisto
27.6.MEJÄ-koePudasjärviLiisa Keränen
1 - 4.7.KesäleiriSurkeenjärviTanja Aunela
4.7.WT-Mestaruus OrimattilaKirsi Launomaa
17.7.NOME Valmennusrenkaan koulutusRaaseporiRiitta Koivisto
14 15.8.Flatti- ja Juniorimestaruus, Flatti-KisälliPudasjärviTiina Pikkuaho
29.8.MEJÄ MestaruusMuurikkalaHeli Siikonen
11.9.WT-koeLieksaTiina Kisonen
12.9.NOME-B ALO-koeLieksaTiina Kisonen
18.-19.9.TaipumuskoeKoriaPiia Piiparinen
25.-26.9.NOME-B ALO-koeTörmäjärviMarko Mikkilä
9.10.TaipumuskoeLieksaTiina Kisonen
9.10.TOKO mestaruusAsikkalaMarianne Forsell
10.10.TOKO treenipäiväAsikkalaMiia Mäkijouppila
30.10.ErikoisnäyttelySipooPiia Piiparinen
27.-28.11.SyystreffitKokemäkiNoora Saarikko
27.11.Syyskokous klo 18KokemäkiAnne Kolsi ja Mari Mamia
4.12.NOME-A koulutusLapuaHeli Pitkäjärvi
28.12.webinaari TOKO:n uudet liikkeetnettiPipa Pärssinen

 

kuva (c) Tiina Sudensalmi

Nou- Nome- ja WT-kokeet

SNJ:n Koekalenteri (myös ilmoittautuminen kokeeseen on kalenterissa)

 

Suomen Kennelliiton tapahtumakalenteri (näyttelyt, kokeet, kurssit)

Suomen Palveluskoiraliiton koekalenteri

Suomen Agilityliiton koekalenteri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kuva (c) Henna Mikkonen