Flattimestaruus

Flattimestaruudet 1982 - 2018 sekä

Flattimestaruuden kiertopalkinnot 2000 - 2014 ja 2017 - 2018


 

FLATTIMESTARUUS 2018 - LOHTAJA ja KOUVOLA

Flattimestari 2018: Filurin Tarina & Heli Pitkäjärvi
Juniorimestari: Susedalens Tikka Pull The Trigger & Tiina Pikkuaho
Flattikisälli: Filurin Myrtle & Maija Valtonen

FLATTIMESTARUUS 2018 -  LOHTAJA
Flattimestari 2018: Filurin Tarina & Heli Pitkäjärvi
Finaalin paras käyttökoira: Filurin Tarina
VOI-luokan paras: Gilliams Gold White Pigeon Game & Katja Villikka
AVO-luokan paras: Taka- Tapiolan Luka & Tiia Turunen
Piccoliinan pytty (finaalin vanhin): Harvahampaan Go for Success
Roksun tuoppi (finaalin nuorin): Omskakas på gott och Ont
Taavin tuoppi (finaalin paras hakutyö): Gilliams Gold White Pigeon Game
Pietun pysti (iloinen ja reipas mieli, kaikesta huolimatta): Allikon Tulen Voima
Vilin malja (näyttelyosuuden kaunein): Buumin Harmless Fool

JUNIORIMESTARUUS 2018 - KOUVOLA
Juniorimestari 2018: Susedalens Tikka Pull The Trigger & Tiina Pikkuaho
Musta varis (kokeen paras): Biehkan Bruichladdich 
Viltin malja (Paras yhteistyö): Biehkan Bruichladdich & Jori Saastamoinen
Wilman vaasi (Näyttelyn kaunein): Susedalens Tikka Pull The Trigger

KISÄLLI 2018 - KOUVOLA
Flattikisälli 2018: Filurin Myrtle & Maija Valtonen
Kisällin koeosuuden paras: Filurin Myrtle
Kisällin näyttelyn kaunein: Flatkiss Halloween Slickchick


 

FLATTIMESTARUUS 2017 - KORPILAHTI ja KEURUU

Flattimestari 2017: Filurin Tarina & Heli Pitkäjärvi
Juniorimestari: Noanarkin Formica Fusca & Akane Miura
Flattikisälli: Biehkan Ilo & Anu Sinkkonen

FLATTIMESTARUUS 2017 -  KEURUU
Flattimestari 2017: Filurin Tarina & Heli Pitkäjärvi
Finaalin paras käyttökoira: Filurin Tarina
A-luokan/VOI paras: Fowl Reed's Big Brother & Ville Suhonen
B-luokan/AVO paras: Svartalwen's Zaia Sonja & Jan-Erik Eriksson
Piccoliinan pytty: Fowl Reed's Blackpool
Roksun tuoppi: Korven Akan Tuittu
Taavin tuoppi: Fowl Reed's Blackpool
Pietun pysti: Taka-Tapiolan Mira & Olli Nousiainen
Vilin malja: Taka-Tapiolan Fiun Tahvo

JUNIORIMESTARUUS 2017 - KORPILAHTI
Juniorimestari 2017: Noanarkin Formica Fusca & Akane Miura
Musta varis: Noanarkin Formica Fusca 
Viltin malja: Noanarkin Formica Fusca  & Akane Miura
Wilman vaasi: Noanarkin Formica Fusca 

KISÄLLI 2017 - KORPILAHTI
Flattikisälli 2017: Biehkan Ilo & Anu Sinkkonen
Kisällin koeosuuden paras: Biehkan Ilo 
Kisällin näyttelyn kaunein: Almanza Between You And Me 


 

FLATTIMESTARUUS 2016 - HAUHO

Flattimestari 2016: Taka-Tapiolan Fiun Taru & Janne Järvinen
Juniorimestari: Huntstars Basic Instinct & Anu Numminen
Flattikisälli: Pyymäen Tuulta Ja Tyventä &  Mervi Salmela


FLATTIMESTARUUS 2015 - POMARKKU

Flattimestari 2015: Fowl Reed's Big Brother & Ville Suhonen
Juniorimestari: Allikon Tulinen Lempi & Henna Mikkonen
Flattikisälli: Mingus Umbra Fida & Johanna Rotko


FLATTIMESTARUUS 2014 - LIEKSA


Flattimestari 2014: Black Eider's Brown Eyed Girl & Jan-Erik Eriksson
Juniorimestari: Flatkiss Guilty Intent & Marianne Forsell
Flattikisälli: Harvahampaan Just My Luck & Pirita Hahtonen

FLATTIMESTARUUS 2014 -  LIEKSA
Flattimestari 2014: Black Eider's Brown Eyed Girl
Finaalin paras käyttökoira: Black Eider's Brown Eyed Girl
A-luokan/VOI paras: Taka-Tapiolan Fiun Taru
B-luokan/AVO paras: Sniffens Taffy Tigress
Piccoliinan pytty: Black Eider's Brown Eyed Girl
Roksun tuoppi: Gilliam's Gold White Pigeon Game
Taavin tuoppi: Taka-Tapiolan Fiun Tahvo
Pietun pysti: Filurin Viski-Vihtori
Vilin malja: Fowl Reed's Blackpool

JUNIORIMESTARUUS 2014 - LIEKSA
Juniorimestari 2014: Flatkiss Guilty Intent
Musta varis: Blackpicks Hurricane
Viltin malja: Blackpicks Hurricane
Wilman vaasi: Flatkiss Guilty Intent

KISÄLLI 2014 - LIEKSA
Flattikisälli 2014: Harvahampaan Just My Luck
Kisällin koeosuuden paras: Harvahampaan Just My Luck
Kisällin näyttelyn kaunein: Sniffens Star Of Chara


 

FLATTIMESTARUUS 2013 - EVO


Flattimestari 2013: Taka-Tapiolan Kaijun-Poika & Jori Saastamoinen
Juniorimestari: Taka-Tapiolan Berta & Heidi Penttinen
Flattikisälli: Filurin Fink & Piritta Pärssinen

FLATTIMESTARUUS 2013 - EVO
Flattimestari 2013: Taka-Tapiolan Kaijun-Poika
Finaalin paras käyttökoira: Zebulons Windy Peg
A-luokan/VOI paras: Black Eider´s Brown Eyed Girl
B-luokan/AVO paras: Blackpepoon Gin Knock Out
Piccoliinan pytty: Zebulons Windy Peg
Roksun tuoppi: Blackpepoon Gin Knock Out
Taavin tuoppi: Taka-Tapiolan Kaijun-Poika
Pietun pysti: Taka-Tapiolan Fiun Tahvo
Vilin malja: Heilurihännän Cool Water Man

JUNIORIMESTARUUS 2013 - EVO
Juniorimestari 2013: Taka-Tapiolan Berta
Musta varis: Taka-Tapiolan Biggan
Viltin malja:  Taka-Tapiolan Biggan
Wilman vaasi: Sniffens Star Of Chara

KISÄLLI 2013 - EVO
Flattikisälli 2013: Filurin Fink
Kisällin koeosuuden paras: Filurin Fink
Kisällin näyttelyn kaunein: Brightmoor Bramble Hedge

 


 

FLATTIMESTARUUS 2012 - KEMIÖNSAARI


Flattimestari 2012: Taka-Tapiolan Fiun Tahvo & Harri Backman
Juniorimestari: Filurin Fellow & Merja Kinnunen
Flattikisälli: Champerin Justiina & Kari-Pekka Hietala

FLATTIMESTARUUS 2012 - KEMIÖNSAARI
Flattimestari 2012: Taka-Tapiolan Fiun Tahvo
Finaalin paras käyttökoira: Taka-Tapiolan Fiun Tahvo
A-luokan/VOI paras: Taka-Tapiolan Fiun Tahvo
B-luokan/AVO paras: Duckstream Alva’s Black Velvet 
Piccoliinan pytty: Waternuts Maeek Forwarder
Roksun tuoppi: Batzi’s Oban Ace
Taavin tuoppi: Waternuts Maeek Forwarder
Pietun pysti: Waternuts Maeek Forwarder
Vilin malja: Flat Power Criminal Intent

JUNIORIMESTARUUS 2012 - KEMIÖNSAARI
Juniorimestari 2012: Filurin Fellow 
Musta varis: Filurin Fellow 
Viltin malja: Filurin Fellow 
Wilman vaasi: Sniffens Syysaurinko

KISÄLLI 2012 - KEMIÖNSAARI
Flattikisälli 2012: Champerin Justiina
Kisällin koeosuuden paras: Champerin Justiina
Kisällin näyttelyn kaunein: Bruno Nemunas

 


 

FLATTIMESTARUUS 2011 - HAILUOTO


Flattimestari 2011: Biehkan Kasku & Jori Saastamoinen
Juniorimestari: Blackleader's Hall Of Fame & Janne Turja
Flattikisälli: Toffedreams McNelly & Kikka Koljonen

FLATTIMESTARUUS 2011 - HAILUOTO
Flattimestari 2011: Biehkan Kasku
Finaalin paras käyttökoira: Biehkan Kasku
A-luokan/VOI paras: Batzi's Knock Out
B-luokan/AVO paras: Zebulons Forever Dorado
Piccoliinan pytty: Biehkan Kaiku ja Biehkan Kasku
Roksun tuoppi: Zebulons Forever Dorado
Taavin tuoppi: Biehkan Kasku
Pietun pysti: Sniffens Danish Tigress
Vilin malja: Emkristina's Bark At The Moon

JUNIORIMESTARUUS 2011 - HAILUOTO
Juniorimestari 2011: Blackleader's Hall Of Fame
Musta varis: Blackleader's Hall Of Fame
Viltin malja: Blackleader's Hall Of Fame
Wilman vaasi: Heilurihännän Ranger Peak

KISÄLLI 2011 - HAILUOTO
Flattikisälli 2011: Toffedreams McNelly
Kisällin koeosuuden paras: Toffedreams McNelly
Kisällin näyttelyn kaunein: Sniffens Lumitähti

Hailuoto NOME-B ALO
Iran Malja: Fowl Reed’s Blackpool


 

FLATTIMESTARUUS 2010 - LAPPEENRANTA


Flattimestari 2010: Waternuts Maeek Forwarder & Veijo Sarinko
Juniorimestari: Sniffens Lumitähti & Miia Suppanen
Flattikisälli: Black Hugh’s Extra Spark & Pauliina Mäkelä

FLATTIMESTARUUS 2010 - LAPPEENRANTA
Flattimestari 2010: Waternuts Maeek Forwarder
Finaalin paras käyttökoira: Waternuts Maeek Forwarder
A-luokan/VOI paras: Tassun Janegalamity
B-luokan/AVO paras: Sniffens Danish Duckling
Piccoliinan pytty: Biehkan Kaiku
Roksun tuoppi: Waternuts Maeek Forwarder
Taavin tuoppi: Waternuts Maeek Forwarder
Vilin malja: Toffedreams Summit

JUNIORIMESTARUUS 2010 - LAPPEENRANTA
Juniorimestari 2010: Sniffens Lumitähti
Musta varis: Taka-Tapiolan Kata
Viltin malja: Taka-Tapiolan Kata
Wilman vaasi: Sniffens Lumitähti
Pietun pysti: Sniffens Lumipallo

KISÄLLI 2010 - LAPPEENRANTA
Flattikisälli 2010: Black Hugh’s Extra Spark
Kisällin koeosuuden paras: Black Hugh’s Extra Spark
Kisällin näyttelyn kaunein: Bruno Nemunas

Lappeenranta NOME-B ALO
Iran Malja: Black Hugh’s Extra Spark


 

FLATTIMESTARUUS 2009 - VIRRAT


Flattimestari 2009: Taka-Tapiolan Fiu & Janne Järvinen
Juniorimestari: Black Hugh's Extra Spunky & Tiina Sudensalmi
Flattikisälli: Takatapiolan Saku & Tommi Turunen

FLATTIMESTARUUS 2009 - VIRRAT
Flattimestari 2009: Taka-Tapiolan Fiu
Finaalin paras käyttökoira: Taka-Tapiolan Fiu
A-luokan/VOI paras: Zebulons Windy Peg
B-luokan/AVO paras: Taka-Tapiolan Kaijun-poika
Pietun pysti: Taka-Tapiolan Fani
Piccoliinan pytty: Toffedreams Willy-Nilly Kickapoo
Roksun tuoppi: Waternuts Maeek Forwarder
Taavin tuoppi: Black Eider's Brown Eyed Girl 
Vilin malja: Flat Power Criminal Intent 

JUNIORIMESTARUUS 2009 - VIRRAT
Juniorimestari: Black Hugh's Extra Spunky 
Musta varis: Black Hugh's Extra Spunky 
Viltin malja: Black Hugh's Extra Spunky 
Wilman vaasi: Toffedreams Mc Nelly

KISÄLLI 2009 - VIRRAT
Flattikisälli: Takatapiolan Saku
Kisällin koeosuuden paras: Takatapiolan Saku
Kisällin näyttelyn kaunein: Celtair Morning Fly

Iittala NOME-B ALO
Iran Malja: Compendio Sunrise Princess


 

FLATTIMESTARUUS 2008 - AHVENANMAA


Flattimestari: Feedback´s Saint Mary & Kent Palmgren, Ruotsi
Juniorimestari: Sniffens Danish Tigress & Miia Suppanen
Flattikisälli: Chiccoxen Let me Love You & Ilpo Sarkkinen

FLATTIMESTARUUS 2008 - AHVENANMAA
Flattimestari: Feedback´s Saint Mary
Finaalin paras käyttökoira: Feedback´s Saint Mary
A-luokan/VOI paras: Blackpicks Silver Gin
B-luokan/AVO paras: Boltiltorps Quite A Lady
Pietun pysti: Shönhet´s Alltid Glad
Piccoliinan pytty: Blackpicks Silver Gin
Roksun tuoppi: Dekantteri
Taavin tuoppi: Boltiltorps Quite A Lady 
Vilin malja: Boltiltorps Quite A Lady

JUNIORIMESTARUUS 2008 - AHVENANMAA
Juniorimestari: Sniffens Danish Tigress
Musta varis: Sniffens Danish Tigress
Viltin malja: Batzi´s Sweet Serengeti
Wilman vaasi: Elvenpath´s Riddle Of Rain 

KISÄLLI 2008 - AHVENANMAA
Flattikisälli: Chiccoxen Let me Love You
Kisällin koeosuuden paras: Chiccoxen Let me Love You
Kisällin näyttelyn kaunein: Sniffens Iltalento

Iittala NOME-B ALO 
Iran Malja: Batzi´s Caliph Gambel


 

FLATTIMESTARUUS 2007 - HAUHO


Flattimestari: Tassun Janegalamity & Mika Toskala
Juniorimestari: Sniffens Ruskea Rudolf & Anu Mikkola
Flattikisälli: Romelius & Aleksi Rauhanen

FLATTIMESTARUUS 2007 - HAUHO
Flattimestari: Tassun Janegalamity
Finaalin paras käyttökoira: Tassun Janegalamity
A-luokan/VOI paras: Gilliams Gold Mach III
B-luokan/AVO paras: Semtegens Ascanius
Pietun pysti: Skönhet´s Alltid Glad
Piccoliinan pytty: Toffedreams Willy-Nilly Kickapoo
Roksun tuoppi: Tassun Janegalamity
Taavin tuoppi: Tassun Janegalamity
Vilin malja: Withybed Texas Ranger

JUNIORIMESTARUUS 2007 - HAUHO
Juniorimestari: Sniffens Ruskea Rudolf
Musta varis: Flatkiss Certain Magic
Viltin malja: Flatkiss Certain Magic
Wilman vaasi: Flat Power Criminal Intent

KISÄLLI 2007 - HAUHO
Flattikisälli: Romelius
Kisällin koeosuuden paras: Romelius
Iran Malja: Mei Dan Kim Roar
Kisällin näyttelyn kaunein: Toffedreams Scuff'n Puff



FLATTIMESTARUUS 2006 - KEURUU


Flattimestari: Biehkan Kaiku & Jori Saastamoinen
Juniorimestari: Taka-Tapiolan Fiu & Janne Järvinen
Flattikisälli: Heilurihännän Walkabout & Jukka Kivijärvi

FLATTIMESTARUUS 2006 - KEURUU
Flattimestari: Biehkan Kaiku
Finaalin paras käyttökoira: Biehkan Kaiku
A-luokan/VOI paras: Gilliams Gold Mach III
B-luokan/AVO paras: Black Eider´s Gimme The Prize
Pietun pysti: Taka-Tapiolan Merisilja
Piccoliinan pytty: Chiccoxen Breaking Rules
Roksun tuoppi: Biehkan Kaiku
Taavin tuoppi: Biehkan Kaiku
Vilin malja: Almanza Certain Timing

JUNIORIMESTARUUS 2006 - KEURUU
Juniorimestari: Taka-Tapiolan Fiu
Musta varis: Taka-Tapiolan Fiu
Viltin malja: Blackpicks Easter Lily
Wilman vaasi: Flat Garden's Arthur XII

KISÄLLI 2006 - KEURUU
Flattikisälli: Heilurihännän Walkabout
Kisällin koeosuuden paras: Dark Devotion Creole Coll Cliff
Iran Malja: Dark Devotion Creole Coll Cliff
Kisällin näyttelyn kaunein: Blackpicks Wims Van Houten


 

FLATTIMESTARUUS 2005 - KEURUU 


Flattimestari: Gilliams Gold Mach III & Veijo Sarinko
Juniorimestari: Tassun Janegalamity & Mika Toskala
Flattikisälli: Fance-Dance Holy Smoky & Sari Kankaanpää

FLATTIMESTARUUS 2005 - KEURUU 
Flattimestari: Gilliams Gold Mach III
Finaalin paras käyttökoira: Gilliams Gold Mach III
A-luokan/VOI paras: Galipot
B-luokan/AVO paras: Taka-Tapiolan Joni
Pietun pysti: Toffedreams Willy-Nilly Kickapoo
Piccoliinan pytty: Galipot
Roksun tuoppi: Chiccoxen Forever Young
Taavin tuoppi: Gilliams Gold Mach III
Vilin malja: Withybed Texas Ranger

JUNIORIMESTARUUS 2005 - KEURUU
Juniorimestari: Tassun Janegalamity
Musta varis: Tassun Janegalamity
Viltin malja: Tassun Janegalamity
Wilman vaasi: Boltiltorps Quite A Lady

KISÄLLI 2005 - KEURUU
Flattikisälli: Fance-Dance Holy Smoky
Kisällin koeosuuden paras: Fance-Dance Holy Smoky
Iran Malja: Fance-Dance Holy Smoky
Kisällin näyttelyn kaunein: Noanarkin Ardea Cinerea


 

FLATTIMESTARUUS 2004 - SÄRKISALO


Flattimestari: Vikkeri Peggy & Jori Saastamoinen
Juniorimestari: Zebulons Friia Rio Trap & Piia Tikkamäki
Flattikisälli: Celtair Rustic Romance & Anna Björklund

FLATTIMESTARUUS 2004 - SÄRKISALO
Flattimestari: Vikkeri Peggy
Finaalin paras käyttökoira: Vikkeri Peggy
A-luokan/VOI paras: Champerin Disk Jockey
B-luokan/AVO paras: Blackpicks Silver Gin
Makkosen Malja: Utulinnun Pietu 
Piccoliinan pytty: Galipot
Roksun tuoppi: Blackpicks Silver Gin
Taavin tuoppi: Mei Dan Tihkusade
Vilin malja: Happy-Go-Lucky

JUNIORIMESTARUUS 2004 - SÄRKISALO
Juniorimestari: Zebulons Friia Rio Trap
Musta varis: Zebulons Friia Rio Trap
Viltin malja: Chiccoxen Forever Young
Wilman vaasi: Withybed Texas Ranger

KISÄLLI 2004 - SÄRKISALO
Flattikisälli: Celtair Rustic Romance
Kisällin koeosuuden paras: Pikestar´s Best Seller
Iran Malja: Biehkan Cinnamon
Kisällin näyttelyn kaunein: Withybed Texas Ranger


 

FLATTIMESTARUUS 2003 - KEURUU


Flattimestari: Gilliam´s Gold D´Artagnan & Ville Suhonen
Juniorimestari: Blackpicks Silver Gin & Raija Gärding
Flattikisälli: Black Eider´s Play The Game & Mikael Asklöf

FLATTIMESTARUUS 2003 - KEURUU
Flattimestari: Gilliam´s Gold D´Artagnan
Finaalin paras käyttökoira: Gilliam´s Gold D´Artagnan
A-luokan/VOI paras: Vikkeri Peggy
B-luokan/AVO paras: Gilliam´s Gold D´Artagnan
Makkosen Malja: Chixxocen Breaking Rules
Piccoliinan pytty: Utulinnun Pietu 
Roksun tuoppi: Gilliam´s Gold D´Artagnan & Gilliams Gold Mach III
Taavin tuoppi: Galipot
Vilin malja: Happy-Go-Lucky

JUNIORIMESTARUUS 2003 - KEURUU
Juniorimestari: Blackpicks Silver Gin
Musta varis: Biehkan Loimu
Viltin malja: Celtair Rustic Rival
Wilman vaasi: Sniffens Thirsty Thursday

KISÄLLI 2003 - KEURUU
Flattikisälli: Black Eider´s Play The Game
Kisällin koeosuuden paras: Black Eider´s Play The Game
Iran Malja: Blackpicks Restless Heart
Kisällin näyttelyn kaunein: Blackleader´s Flash-Back


 

FLATTIMESTARUUS 2002 - TAMMISAARI


Flattimestari: Almanza Chocolate Cream & Kimmo Vorobjev
Juniorimestari: Pearly Coat Bunyan Swimming Tiger & Joni Höjer
Flattikisälli: Yeccu First Kiss & Minna Kangaslampi

FLATTIMESTARUUS 2002 - TAMMISAARI
Flattimestari: Almanza Chocolate Cream
Finaalin paras käyttökoira: Chamberin Disk Jockey
A-luokan/VOI paras: Almanza Chocolate Cream
B-luokan/AVO paras: Chamberin Disk Jockey
Makkosen Malja: Chiccoxen Breaking Rules
Piccoliinan pytty: Nerissa
Roksun tuoppi: Heilurihännän Mayflower
Taavin tuoppi: 
Vilin malja: Heilurihännän Mayflower

JUNIORIMESTARUUS 2002 - TAMMISAARI
Juniorimestari: Pearly Coat Bunyan Swimming Tiger
Musta varis: Pearly Coat Bunyan Swimming Tiger
Viltin malja: Gilliam´s Gold D´Artagnan
Wilman vaasi: Blackleader´s Fabulous Friend

KISÄLLI 2002 - TAMMISAARI
Flattikisälli: Yeccu First Kiss
Kisällin koeosuuden paras: Fools Naughty But Nice
Iran Malja: 
Kisällin näyttelyn kaunein: Blackleader's Dontellmenomore 


 

FLATTIMESTARUUS 2001 - POHJA


Flattimestari: Utulinnun Untamo & Jan Koivuhuhta
Juniorimestari: Heilurihännän Mayflower & Jukka Kivijärvi
Flattikisälli: Heilurihännän Mayflower & Jukka Kivijärvi

FLATTIMESTARUUS 2001 - POHJA
Flattimestari: Utulinnun Untamo
Finaalin paras käyttökoira: Utulinnun Untamo
A-luokan/VOI paras: Utulinnun Untamo
B-luokan/AVO paras: Nerissa
Makkosen Malja: Porthos
Piccoliinan pytty: Utulinnun Pietu
Taavin tuoppi: Nerissa
Allan tuoppi: Blackpicks King Of Spade
Mestaruuden näyttelyn kaunein: Almanza Stairway To Heaven

JUNIORIMESTARUUS 2001 - POHJA
Juniorimestari: Heilurihännän Mayflower
Musta varis: Heilurihännän Mayflower
Viltin malja: Blackpicks Restless Heart
Wilman vaasi: Heilurihännän Mayflower

KISÄLLI 2001 – POHJA 
Flattikisälli: Heilurihännän Mayflower
Kisällin koeosuuden paras: Heilurihännän Mayflower
Iran Malja: Heilurihännän Mayflower
Kisällin näyttelyn kaunein: Blackleader´s Dontellmenomore


 

FLATTIMESTARUUS 2000 - JYVÄSKYLÄ


Flattimestari: Porthos & Ville Suhonen
Juniorimestari: Almanza Chocolate Caterpillar & Nina Ekstam

FLATTIMESTARUUS 2000 - JYVÄSKYLÄ
Flattimestari: Porthos
Finaalin paras käyttökoira: Utulinnun Untamo
A-luokan/VOI paras: Merjun Ukkonen
B-luokan/AVO paras: Vikkeri Peggy
Makkosen Malja: Else
Allan Malja: Blackpicks King Of Spade
Mestaruuden näyttelyosuuden kaunein: Utulinnun Piccoliina

JUNIORIMESTARUUS 2000 - JYVÄSKYLÄ
Juniorimestari: Almanza Chocolate Caterpillar
Viltin malja: Almanza Chocolate Caterpillar
Näyttelyosuuden kaunein: Sniffens Calista


 

FLATTIMESTARUUS 1999 - SÄRKISALO
Flattimestari: Porthos & Ville Suhonen
Juniorimestari: Almanza Chocolate Cream & Kimmo Vorobjev

FLATTIMESTARUUS 1998 - KEURUU
Flattimestari: Vilkeri Kasperi & Kimmo Kaakkomäki
Juniorimestari: Utulinnun Juuliska & Paavo Oksala

FLATTIMESTARUUS 1997 - KOLI
Flattimestari: Viltin Rasputin & Carita Sulkava
Juniorimestari: Tårpilen's Alchemilla & Pasi Vähäkuopus

FLATTIMESTARUUS 1996 - LAMMI, EVO
Flattimestari: Vilkeri Kasperi & Kimmo Kaakkomäki
Juniorimestari: Utulinnun Untamo & Jan Koivuhuhta

FLATTIMESTARUUS 1995
Flattimestari: Vilkeri Kasperi
Juniorimestari: Viltin Rasputin

FLATTIMESTARUUS 1994
Flattimestari: Vilkeri Kasperi
Juniorimestari: Viltin Mymmeli

FLATTIMESTARUUS 1993
Flattimestari: Flathatted Cherokee
Juniorimestari: Almanza Light Of Olympic Flare

FLATTIMESTARUUS 1992 - KUOREVESI, JUUPAVAARA
Flattimestari: Utulinnun Margiita & Paavo Oksala
Juniorimestari: Afrodite & Jonna Järvinen

FLATTIMESTARUUS 1991 - HAMINA, PYHÄLTÖ
Flattimestari: Hilwas Chevrolet & Ilpo Sarkkinen
Juniorimestari: Rismir Ideal & Liisa Lentonen

FLATTIMESTARUUS 1990 - JOENSUU
Flattimestari: Hilwas Chevrolet & Ilpo Sarkkinen
Juniorimestari: Hilwas Winchester & Tuomo Heinonen

FLATTIMESTARUUS 1989 HAMINA, LINTUKOTO
Flattimestari: Janefer & Veijo Honka
Juniorimestari: Hilwas Pontiac & Ilpo Sarkkinen

FLATTIMESTARUUS 1988 - KAUHAJOKI, PÄNTÄNE
Flattimestari: Roi & Jorma Kauppinen
Juniorimestari: Thompson & Satu Vähämiko

FLATTIMESTARUUS 1987 - ALAJÄRVI
Flattimestari: Roi & Jorma Kauppinen
Juniorimestari: Flatts Little Rose & Asko Nieminen

5. FLATTIMESTARUUS 1986 - KAUKAJÄRVI
Flattimestari: Tuomas & Paul Ekblad
Juniorimestari: Flatts Lucky Quenie & Elina Koskinen

4. FLATTIMESTARUUS 1985 - SAUVO
Flattimestari: Roi & Jorma Kauppinen
Juniorimestari: Rinaldo & Marja-Liisa Hipeli

3. FLATTIMESTARUUS 1984 - TEISKO
Flattimestari: Pikifer & Tapio Takala
Juniorimestari: Hilwas Mercury & Tuula Rajala

2. FLATTIMESTARUUS 1983 - LOHJA, SUITTILA
Flattimestari: - Roi & Jorma Kauppinen

1. FLATTIMESTARUUS 1982 - LOHJA, SUITTILA
Flattimestari: Rita, Sniffens Frida & Tapio Majalainen