Erikoisnäyttely

7.4.2018 LAHTI

Helen Fox, UK (urokset) & Sandra Stevenson, UK (nartut)

BIS1, ROP Sniffens Lumitähti

BIS2, VSP Dakotaspirit Just Like Jesse James

Näyttelyn tulokset löytyvät koottuna jalostustietojärjestelmästä >>

 

22.4.2017 HYVINKÄÄ

Tuomarit Glenys Gwilliam, UK (urokset) & Jane Jones, UK (nartut)

BIS1, ROP Morrini Chinnock Water

BIS2, VSP O'Flanagan Vanilla Pompona

Näyttelyn tulokset löytyvät koottuna jalostustietojärjestelmästä >>

 

11.6.2016 KOUVOLA

Tuomarit Karen Joyce, UK (urokset) & Jane Calverley, UK (nartut)

BIS1, ROP Flattkiss Hottest Go-Getter

BIS2, VSP Pyymäen Onnettaren Poika

Näyttelyn tulokset löytyvät koottuna jalostustietojärjestelmästä >>

 

24.5.2015 OULU

Tuomarit Valeria Orme, UK (urokset) & Vivian Stucke, UK (nartut)

BIS1, ROP Jay-Jay's Handyman

BIS2, VSP Toffedreams Smile In Style

BIS1-pentu, ROP-pentu Ninjatähden Black Unique

BIS2-pentu, VSP-pentu Harvahampaan Mr Tennessee

BIS1-veteraani, ROP-veteraani Sniffens Time To Be Star

BIS2-veteraani, VSP-veteraani Flat Power Criminal Intent

 

PU- ja PN-sijoitukset:

PU-1 Jay-Jay's Handyman
PU-2 Flat Power Criminal Intent
PU-3 Toffedreams Walla Walla Racetrack
PU-4 VASERTHeilurihännän Cool For Sure
 

PN-1 SERToffedreams Smile In Style
PN-2 Sniffens Time To Be Star
PN-3 Sniffens Wind of Forrest
PN-4 VASERT Flattkiss Guilty Intent
 

BIS1-kasvattaja: Kennel Celtair
BIS1-jälkeläisluokka: Harvahampaan Do-Did_Done
BIS1 3-sukupolvea: Sniffens Time To Be Star- Sniffens Lumitähti- Huntstar Koh-i-Noor
BIS1-pari: Jay-Jay's I love Rock'n Roll & Jay-Jay's Honeybee
 

Kiertopalkinnot:
Heilurihännän kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle koiralle): Jay-Jay's Handyman
Fusstail’s kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle veteraanille): Sniffens Time To Be Star
Mei Dan Malja (rotunsa parhaalle pennulle): Ninjatähden Black Unique
Tatun Tuoppi (vanhimmalle erinomaisella palkitulle suomalaiselle koiralle): Emkristina's Bark At Moon
Sniffens Star of Paronis -kiertopalkinto (parhaalle urokselle): Jay-Jay's Handyman
Sniffens-kennelin kiertopalkinto (parhaalle nartulle): Toffedreams Smile In Style
Saltwater kennelin kiertopalkinto (parhaalle suomalaiselle käyttökoiralle): Toffedreams Walla Walla Racetrack
Bentty’s Prize (lupaavimmalle nuorelle koiralle): Harvahampaan Like a Hurricane
Silvia’s Prize (vähintään AVO-2 tulos ja EH): Toffedreams Walla Walla Racetrack

Ada's Trophy (ERI.llä palkittu paras maksanvärinen): Toffedreams Walla Walla Racetrack

 


 

2014 HYVINKÄÄ

Tuomarit Victoria Stibbe-Willis, UK (urokset) & Vivienne Bowen, UK (nartut)

BIS1, ROP Kvicksans Time of My Life

BIS2, VSP Sniffens Star of Paronis

BIS1-pentu, ROP-pentu Harvahampaan Live Like a Thunder

BIS2-pentu, VSP-pentu Harvahampaan Laughing Wind

BIS1-veteraani, ROP-veteraani Sniffens Time To Be Star

BIS2-veteraani, VSP-veteraani Toffedreams Scuff’n Puff

 

PU- ja PN-sijoitukset:

PU-1 SERT Sniffens Star of Paronis
PU-2 Almanza Working For Free
PU-3 Harvahampaan Icke Så Fort
PU-4 Toffedreams Scuff’n Puff
vara-SERT Harvahampaan Just My Luck

PN-1 Kvicksans Time of My Life
PN-2 Sniffens Time To Be Star
PN-3 SERT Ninjatähden She-Wolf
PN-4 SERT Sniffens Strokkur
vara-SERT Salasana Louisiana Lullaby


BIS1-kasvattaja: Kennel Harvahampaan
BIS1-jälkeläisluokka: Flatnews Fabulous Future
BIS1 3-sukupolvea: Sniffens Wind of Forest & Metsävirnan Kentuckian Wind & Metsävirnan sinisuohaukka
BIS1-pari: Salasana Harvey Wallbanger & Salasana Witchinthebitch
 

Kiertopalkinnot:
Heilurihännän kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle koiralle): Kvicksans Time of My Life
Fusstail’s kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle veteraanille): Sniffens Time To Be Star
Mei Dan Malja (rotunsa parhaalle pennulle): Harvahampaan Live Like a Thunder
Tatun Tuoppi (vanhimmalle erinomaisella palkitulle suomalaiselle koiralle): Sniffens Film Actress
Sniffens Schubertin kiertopalkinto (parhaalle urokselle): Sniffens Star of Paronis
Sniffens-kennelin kiertopalkinto (parhaalle nartulle): Kvicksans Time of My Life
Saltwater kennelin kiertopalkinto (parhaalle suomalaiselle käyttökoiralle): Fowl Reed's Blackpool
Bentty’s Prize (lupaavimmalle nuorelle koiralle): Harvahampaan Keep Your Price
Silvia’s Prize (vähintään AVO-2 tulos ja EH): Sniffens Wind of Forest

 


 

2013 HYVINKÄÄ        

Tuomarit Mrs Gemma Jacobs, UK (urokset) & Mrs Pamela Stanley, UK (nartut)

BIS1, ROP Sniffens Time To Be Star
BIS2, VSP Heilurihännän Ranger Peak

BIS1-pentu, ROP-pentu Peachdream’s Give n’Get

BIS1-veteraani ROP-veteraani Toffedreams Scuff’n Puff
BIS2-veteraani, VSP-veteraani Sniffens Wind of Forest

 

PU- ja PN-sijoitukset:

PU-1 Heilurihännän Ranger Peak
PU-2 SERT Ravecrag Explorer
PU-3 Harvahampaan Icke Så Fort
PU-4 vara-SERT Calzeat the Blackadder

PN-1 Sniffens Time To Be Star
PN-2 Sniffens Syystuuli
PN-3 Sniffens Lumitähti
PN-4 SERT Whizzbang’s Cream D’Cocoa
vara-SERT Malet Park Larger Than Life


BIS1-kasvattaja: Kennel Sniffens
BIS1-jälkeläisluokka: Sniffens Time To Be Star
BIS1 3-sukupolvea: Sniffens Time To Be Star
BIS1-pari: Fowl Reed’s Blackpool & Toffedreams Summit
 

Kiertopalkinnot:
Heilurihännän kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle koiralle): Sniffens Time To Be Star
Fusstail’s kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle veteraanille): Toffedreams Scuff’n Puff
Mei Dan Malja (rotunsa parhaalle pennulle): Peachdream’s Give n’Get
Tatun Tuoppi (vanhimmalle erinomaisella palkitulle suomalaiselle koiralle): Taka-Tapiolan Jenny
Sniffens Schubertin kiertopalkinto (parhaalle urokselle): Heilurihännän Ranger Peak
Sniffens-kennelin kiertopalkinto (parhaalle nartulle): Sniffens Time To Be Star
Saltwater kennelin kiertopalkinto (parhaalle suomalaiselle käyttökoiralle): Sniffens Syystuuli
Bentty’s Prize (lupaavimmalle nuorelle koiralle): Calzeat the Blackadder
Silvia’s Prize (vähintään  AVO-2 tulos ja EH): Flat Power Criminal Intent

 


 

2012 HYVINKÄÄ

Tuomarit Mrs Jane Jones (Iso-Britannia) ja Mrs Ann Youens (Iso-Britannia) 

ROP- ja VSP-sijoitukset
BIS1, ROP Heilurihännän Incredible Me 
BIS2, VSP Yeccu Last Dance 

BIS1-pentu, ROP-pentu Mei Dan Voltti
BIS2-pentu, VSP-pentu Mei Dan Piruetti

BIS1-veteraani, ROP-veteraani Bortiltorps Quite A Lady
BIS2-veteraani, VSP-veteraani Celtair Rustic Ranger
 

PU- ja PN-sijoitukset:

PU-1 Heilurihännän Incredible me
PU-2 Harvahampaan Go and Get It
PU-3 SERT Harvahampaan Icke Så Fort
PU-4 vara-SERT Heilurihännän Ranger Peak

PN-1 SERT Yeccu Last Dance
PN-2 Flat Power High Crimes 
PN-3 Kvicksans Heaven Can´t Wait
PN-4 Flat Power Criminal Hearts
vara-SERT O´Flanagan Vanilla Pompona
 

Kiertopalkinnot:
Heilurihännän kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle koiralle): Heilurihännän Incredible Me 
Fusstail’s kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle veteraanille): Boltiltorps Quite A Lady
Hestian Malja (rotunsa parhaalle pennulle): Mei Dan Voltti
Tatun Tuoppi (vanhimmalle erinomaisella palkitulle suomalaiselle koiralle): Celtair Rustic Ranger
Sniffens Schubertin kiertopalkinto (parhaalle urokselle): Heilurihännän Incredible Me
Sniffens-kennelin kiertopalkinto (parhaalle nartulle): Yeccu Last Dance
Saltwater kennelin kiertopalkinto (parhaalle suomalaiselle käyttökoiralle): Sniffens Lumitähti 
Bobi’s Prize (lupaavimmalle nuorelle koiralle): Harvahampaan Icke Så Fort
Silvia’s Prize (vähintään  AVO-2 tulos ja EH): Sniffens Time To Be Star

BIS1-Kasvattaja: Kennel Heilurihännän
BIS1-Jälkeläisluokka: Artnemisflat Galadriel
BIS1 3-sukupolvea: Almanza Find Five Faults – Flat Power Pretty In Pink – Flat Power Stupid Girls
BIS1-pari Flat Power Choctaw Brave & Flat Power Super Male
BIS-1 Lapsi ja koira: Kaisla & Ruuto

 


 

2011 HÄMEENLINNA

Tuomarit Sarah Whittaker (Iso-Britannia) ja Rosalie Brady (Iso-Britannia)

 

ROP- ja VSP-sijoitukset

BIS1, ROP Toffedreams Village People
BIS2, VSP Flat Power Unrelenting

BIS1-pentu, ROP-pentu Harvahampaan Ingen-Inget-Inga
BIS2-pentu, VSP-pentu Almanza Barbour Goodiebag

BIS1-veteraani, ROP-veteraani Sniffens McIntosh
BIS2-veteraani, VSP-veteraani Sniffens McMillan
 

PU- ja PN-sijoitukset:

PU-1 SERT Flat Power Unrelenting
PU-2 Celtair Nevermind
PU-3 Sniffens McIntosh
PU-4 vara-SERT Caci’s Beyond-a-Doubt

PN-1 Toffedreams Village People
PN-2 Celtair Morning News
PN-3 Jay-Jay’s Honeybee
PN-4 Sniffens Forest Meadow
SERT Sniffens La Viola
vara-SERT Harvahampaan Flip Or Flame


Kasvattajaryhmät:
1 KP Kennel Flat Power
2 KP Kennel Sniffens
3 Kennel Celtair
4 Kennel Heilurihännän

Kiertopalkinnot:
Heilurihännän kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle koiralle): Toffedreams Village People
Fusstail’s kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle veteraanille): Sniffens McIntosh
Hestian Malja (rotunsa parhaalle pennulle): Harvahampaan Ingen-Inget-Inga
Tatun Tuoppi (vanhimmalle suomalaiselle koiralle): Pikestar’s Summmer Shot
Sniffens Schubertin kiertopalkinto (parhaalle urokselle): Flat Power Unrelenting
Sniffens-kennelin kiertopalkinto (parhaalle nartulle): Toffedreams Village People
Saltwater kennelin kiertopalkinto (parhaalle suomalaiselle käyttökoiralle): Caci’s Beyond-a-Doubt
Bobi’s Prize (lupaavimmalle nuorelle koiralle): Stenvyez Firebird
Silvia’s Prize (parhaalle nomekoiralle): Sniffens Forest Spring

Merja Veräjäkorven lahjoittama palkinto MEJÄ-koiralle: Sniffens Wind of Forest

Parikilpailu: Metsävirnan Kentuckian Snow-Metsävirnan Kentuckian Wolf

3 sukupolvea: Sniffens Wind of Forest – Metsävirnan Kentuckian Wolf – Sniffens Syysruska

ROP-jälkeläisluokka: Sniffens Wind Of Forest om. Heli Siikonen

Lapsi ja koira -kisa: 1 Olga Vorobjev & Paavo

Pennut:

Paras urospentu 1: Almanza Barbour Goodiebag
Paras urospentu 2: Sniffens Syysruska

Paras narttupentu 1: Harvahampaan Ingen-Inget-Inga
Paras narttupentu 2: Sniffens Syystuuli

 


 

2010 JOENSUU

Tuomarit Louise Jones (Iso-Britannia) ja Victoria Stibble-Willis (Iso-Britannia)

 

ROP- ja VSP-sijoitukset

BIS1, ROP Buumin American Pie
BIS2, VSP Harvahampaan Going Wild

BIS1-pentu, ROP-pentu Miss Mallorys Third Time Lucky
BIS2-pentu, VSP-pentu Blackleader’s Hall of Fame

BIS1-veteraani, ROP-veteraani Buumin American Pie
BIS2-veteraani, VSP-veteraani Pikestars Forever Yours

PU- ja PN-sijoitukset:

PU-1 SERT Harvahampaan Going Wild
PU-2 SERT Metsävirnan Kentuckian Wolf
PU-3 varaSERT Chiccoxen Let Me Love You
PU-4 Mei Dan Chianti

PN-1 Buumin American Pie
PN-2 SERT Buumin Fight With Fire
PN-3 Sniffens Strokkur
PN-4 SERT Flat Garden’s Philippa XVI
varaSERT ei jaettu

Kasvattajaryhmät:
1 KP Kennel Emkristina’s
2 KP Kennel Buumin
3 KP Kennel Sniffens
4 KP Kennel Harvahampaan

Kiertopalkinnot:
Heilurihännän kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle koiralle): Buumin American Pie
Fusstail’s kennelin kiertopalkinto (rotunsa parhaalle veteraanille): Buumin American Pie
Hestian Malja (rotunsa parhaalle pennulle): Miss Mallorys Third Time Lucky
Tatun Tuoppi (vanhimmalle suomalaiselle koiralle): Blackleader’s Dontellmenomore
Sniffens Schubertin kiertopalkinto (parhaalle urokselle): Harvahampaan Going Wild
Sniffens-kennelin kiertopalkinto (parhaalle nartulle): Buumin American Pie
Saltwater kennelin kiertopalkinto (parhaalle suomalaiselle käyttökoiralle): Metsävirnan Kentuckian Wolf
Bobi’s Prize (lupaavimmalle nuorelle koiralle): Harvahampaan Going Wild
Silvia’s Prize (parhaalle nomekoiralle): ei jaettu

Parikilpailu: 1 Blackleader’s Hall of Fame & Blackleader’s Holeinone
3 sukupolvea: ei valittu
ROP-jälkeläisluokka: ei valittu
Lapsi ja koira -kisa: 1 Anni & Comics Summer Dream

Pennut:

Paras urospentu 1: Miss Mallorys Third Time Lucky
Paras urospentu 2: Whizzbang’s Zero Degrees

 

Paras narttupentu 1: Blackleader’s Hall of Fame
Paras narttupentu 2: O’Flanagan Vanilla Pompona

 


 

2009 HYVINKÄÄ 
Tuomarit Roger Millbank, Iso-Britannia ja David Bellamy, Iso-Britannia

BIS, ROP, PU1 Flat Garden's Arthur XII

VSP, PN1 Toffedreams Seven from Heaven

BIS-PENTU, ROP-PENTU Celtair Blue Chief 
VSP-PENTU Toffedreams Whyred

BIS-VETERAANI, ROP-VETERAANI Toffedreams Craigellachie 
VSP-VETERAANI Blackleader's Dontellmenomore

PU2 Withybed Texas Ranger 
PU3 Wiliwiljams 
PU4 Spiceboy
SERT Flat Power Choctaw Brave 
SERT Flat Power Men in Black 
SERT Flat Power Casino Royale 
VARASERT Calzeat Cappuccino

PN2 Toffedreams Village People 
PN3 SERT Almanza Makes Good Even Better 
PN4 Almanza Easy Come Easy Go
SERT Sniffens Rapsakka Ruska 
VARASERT Flatnews Fabolous Future

BIS- ja ROP-KASVATTAJA Kennel Celtair 
BIS- ja ROP-JÄLKELÄISLUOKKA Almanza Find Five Faults

HEILURIHÄNNÄN KIERTOPALKINTO (ROP) Flat Gardens Arthur XII
SNIFFENS SCHUBERTIN KIERTOPALKINTO (PARAS UROS) Flat Gardens Arthur XII 
SNIFFENS KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS NARTTU) Toffedreams Seven From Heaven   
SALTWATER KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS KÄYTTÖKOIRA) Sniffens Rapsakka Ruska 
BOBI’S PRIZE  (LUPAAVIN NUORI KOIRA) Almanza Makes Good Even Better   
HESTIAN MALJA (ROP-PENTU) Celtair Blue Chief 
TATUN TUOPPI (VANHIN SUOM. ERI-VETERAANI) Sniffens Solea   
SILVIA’S PRIZE (PARAS NOME-KOIRA) Withybed Texas Ranger

BIS-1 Lapsi-koira: Olga Vorobjev & Jane 
BIS-1 Pari: Sirpa Saastamoinen sekä Comics Summer Dream & Harvahampaan Do-Did-Done 
BIS-1 3-sukupolvea: Withybed Texas Ranger, Heilurihännän Wizard Micky & Wiliwiljams

 


 

2008 SAUTINKARI
Tuomarit Tuula Pratt, Suomi ja Sandra Stevenson, Iso-Britannia

BIS, ROP, PN1, SERT Harvahampaan Do-Did-Done 
VSP, PU1 Starworkers Keep The Spirit Alive

BIS- ja ROP-PENTU Flat Power Choctaw Brave 
VSP-PENTU Flat Power Milos Daughter

BIS- ja ROP-VETERAANI Toffedreams Willy-Nilly Kickapoo 
VSP-VETERAANI Heilurihännän Mayflower

PU2 Withybed Texas Ranger 
PU3 Toffedreams Willy-Nilly Kickapoo 
PU4 SERT Mei Dan Chianti
SERT Flat Power James Bond 
VARASERT Sniffens McGuinness

PN2 Comics Summer Dream 
PN3 Sniffens Forest Meadow 
PN4 Tårpilens Sunrise
SERT Eternal Fire Vivaldi 
SERT Taka-Tapiolan Siiri 
VARASERT Flatkiss Certain Mystery

BIS- ja ROP-KASVATTAJA Kennel Flat Power 
BIS- ja ROP-JÄLKELÄISLUOKKA

HEILURIHÄNNÄN KIERTOPALKINTO (ROP) Harvahampaan Do-Did-Done
SNIFFENS SCHUBERTIN KIERTOPALKINTO (PARAS UROS) Starworkers Keep The Spirit Alive
SNIFFENS KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS NARTTU) Harvahampaan Do-Did-Done   
SALTWATER KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS KÄYTTÖKOIRA) Boomin Mad In Mondays
BOBI’S PRIZE  (LUPAAVIN NUORI KOIRA) Harvahampaan Do-Did-Done   
HESTIAN MALJA (ROP-PENTU) Flat Power Choctaw Brave
TATUN TUOPPI (VANHIN SUOM. ERI-VETERAANI) Heilurihännän Mayflower  
SILVIA’S PRIZE (PARAS NOME-KOIRA) Sniffens Forest Meadow

BIS-1 Lapsi-koira: Kaisla Olkkola & Tessi 
BIS-1 Pari: Sirpa Saastamoinen sekä Comics Summer Dream & Harvahampaan Do-Did-Done

 


 

2007 HATTULA 
Tuomarit Jenny Donnelly, Iso-Britannia ja J M Irvine, Iso-Britannia

BIS, ROP, PU1 Sniffens Forest Spring 
VSP, PN1 Almanza Unforgettable at Mei Dan

BIS- ja ROP-PENTU Pikestar’s Pole Position
VSP-PENTU Mei Dan Nala´s Jewel

BIS- ja ROP-VETERAANI Almanza Unforgettable at Mei Dan 
VSP-VETERAANI Pikestar´s Best-Seller

PU2 Mei Dan Gavia Immer 
PU3 Sniffens Forest Woodrush 
PU4 Pikestar´s Best-Seller
SERT -> FI MVA Yeccu Play Time 
SERT Almanza Lover Under Cover 
SERT Blackpicks Easter Pastore 
VARASERT Heilurihännän Wizard Micky

PN2 Toffedreams Seven Steps To Heaven 
PN3 Almanza Find Five Faults 
PN4 Blackleader´s Fabulous Friend
SERT Almanza Easy Come Easy Go 
SERT Flat Power Miss Marple 
SERT Sniffens Tipsy Thursday 
VARASERT Flareway Hot N'Spicy

BIS- ja ROP-KASVATTAJA Kennel Sniffens 
BIS- ja ROP-JÄLKELÄISLUOKKA Sniffens Calista

HEILURIHÄNNÄN KIERTOPALKINTO (ROP) Sniffens Forest Spring

SNIFFENS SCHUBERTIN KIERTOPALKINTO (PARAS UROS) Sniffens Forest Spring
SNIFFENS KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS NARTTU) Almanza Unforgettable at Mei Dan
SALTWATER KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS KÄYTTÖKOIRA) Sniffens Forest Woodrush
BOBI’S PRIZE  (LUPAAVIN NUORI KOIRA) Flat Power Hercule Poirot
HESTIAN MALJA (ROP-PENTU) Pikestar’s Pole Position
TATUN TUOPPI (VANHIN SUOM. ERI-VETERAANI)  Fusstail’s Charming
SILVIA’S PRIZE (PARAS NOME-KOIRA) Almanza Chocolate Cream

BIS-1 Lapsi-koira: Peppi Päiviö & Tessa 
BIS-1 Pari: Jaana Räty sekä Sniffens Thursday Child & Sniffens Tipsy Thursday 
BIS-1 3-sukupolvea: Blackleader´s Dontellmenomore

 


 

2006 JÄMSÄNKOSKI 
Tuomarit Jenny Bird, Iso-Britannia ja David Dalton, Iso-Britannia

BIS, ROP, PU1 Pikestar’s Double Agent VSP
PN1 Celtair Rustic Rumour

BIS- ja ROP-PENTU Emkristina´s Daigo-Tettei 
VSP-PENTU Heikurihännän Kiss-Kiss

BIS- ja ROP-VETERAANI Tam-O'-Shanter 
VSP-VETERAANI Fourrunner´s Channel Five

PU2 SERT Heilurihännän Walkabout 
PU3 Sniffens Tell The Stars 
PU4 Blackleader’s Dontellmenomore
SERT Almanza Lover Under Cover 
VARASERT Flat Garden´s Arthur XII

PN2 Blackleader’s Future Promise 
PN3 Almanza Chocolate Cream 
PN4 Pikestar’s Summer Shot
SERT Sniffens Time To Be Star 
SERT -> FI MVA Emkristina´s Cante El Aqua 
SERT Buumin Saturday Rocker 
VARASERT Blackpics Wims Van Houten

BIS- ja ROP-KASVATTAJA Kennel Noanarkin 
BIS- ja ROP-JÄLKELÄISLUOKKA Blackleader´s Dontellmenomore

HEILURIHÄNNÄN KIERTOPALKINTO (ROP) Pikestar’s Double Agent
SNIFFENS SCHUBERTIN KIERTOPALKINTO (PARAS UROS) Pikestar’s Double Agent
SNIFFENS KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS NARTTU) Celtair Rustic Rumour 
SALTWATER KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS KÄYTTÖKOIRA) Blackleader´s Future Promise
BOBI’S PRIZE  (LUPAAVIN NUORI KOIRA) Sniffens Time To Be Star
HESTIAN MALJA (ROP-PENTU) Emkristina´s Daigo-Tettei
TATUN TUOPPI (VANHIN SUOM. ERI-VETERAANI) Fourrunner´s Channel Five

BIS-1 Lapsi-koira: Neea Kleimola & Rosa 
BIS-1 Pari: Kaija Leinonen sekä Ardea Cinerea & Fools Never Lose 
BIS-1 3-sukupolvea: Blackleader´s Dontellmenomore, Celtair Rustic Rumour & Celtair Morning Pride

 


 

2005 ESPOO 
Tuomarit Brenda ja David Hutchison, Iso-Britannia

BIS, ROP, PU1 Blackleader’s Dontellmenomore 
VSP, PN1 Fools Naughty But Nice

BIS- ja ROP-PENTU Almanza Lover Under Cover 
VSP-PENTU Ballad In Blue For Heilurihännän

BIS- ja ROP-VETERAANI Blackpick King Of Spade 
VSP-VETERAANI Forrunners Channel Five

PU2 Sniffens Schubert 
PU3 SERT Blackpicks Silver Gin 
PU4 SERT Mei Dan Geir-Ole
SERT Toffedreams Cherry Garcia 
VARASERT Peachdream´s Dr Feelgood

PN2 SERT Sniffens Typical Thursday 
PN3 SERT Sniffens Ilta-Aurinko 
PN4 SERT Flareway Hot Mocha
VARASERT Pikestar´s Solar Flame

BIS- ja ROP-KASVATTAJA Kennel Blackleader’s 
BIS- ja ROP-JÄLKELÄISLUOKKA Blackleader´s Dontellmenomore

HEILURIHÄNNÄN KIERTOPALKINTO (ROP) Blackleader’s Dontellmenomore
SNIFFENS SCHUBERTIN KIERTOPALKINTO (PARAS UROS) Blackleader’s Dontellmenomore
SNIFFENS KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS NARTTU) Fools Naughty But Nice
SALTWATER KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS KÄYTTÖKOIRA) Blackpicks Silver Gin
DONALD’S PRIZE  (LUPAAVIN NUORI KOIRA) Sniffens Ilta-Aurinko   
HESTIAN MALJA (ROP-PENTU) Almanza Lover Under Cover
TATUN TUOPPI (VANHIN SUOM. ERI-VETERAANI)  Forrunner´s Channel Five
ALLAN MALJA (PARAS NOME-KOIRA) Blackpicks King Of Spade

BIS-1 Lapsi-koira: Laura Saura & Mici 
BIS-1 Pari: Aija Liikkanen sekä Brightstart Noddy & Blackpicks Up-To-You 
BIS-1 3-sukupolvea: Sniffens Metsätähti, Sniffens Schubert & Sniffens Typical Thursday

 


 

2004 VALKEALA 
Tuomarit Becky Johnson ja Pat White, Iso-Britannia

BIS, ROP, PN1 Heilurihännän Jaunty Jewel 
VSP, PU1 Sniffens Schubert

BIS- ja ROP-PENTU Mei Dan Smultron 
VSP-PENTU Lijynis Little Devil

BIS- ja ROP-VETERAANI Sniffens Metsävirna 
VSP-VETERAANI Blackpicks Lady In Black

PU2 SERT Celtair Rustic Rival 
PU3 Sniffens Metsävirna 
PU4 Pikestar’s Black Bentley 
SERT Chiccoxen Flash Of Nougat 
SERT Sniffens McGuinness 
VARASERT Noanarkin Abramis Brama

PN2 Heilurihännän Jazzy Girl 
PN3 Blackpicks Lady In Black 
PN4 Tårpilens Sunrise 
SERT Sniffens Thursday Child 
SERT Happy-Go-Lucky 
SERT Sniffens Tipsy Thursday 
VARASERT Blackpicks Twilight Time

BIS- ja ROP-KASVATTAJA Kennel Heilurihännän 
BIS- ja ROP-JÄLKELÄISLUOKKA Sniffens Schubert

HEILURIHÄNNÄN KIERTOPALKINTO (ROP) Heilurihännän Jaunty Jewel
HÄMYILLAN WILJAMIN KIERTOPALKINTO (PARAS UROS) Sniffens Schubert
SNIFFENS KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS NARTTU) Heilurihännän Jaunty Jewel
SALTWATER KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS KÄYTTÖKOIRA) Pikestar’s Black Bentley
DONALD´S PRIZE  (LUPAAVIN NUORI KOIRA) Chiccoxen Flash And Nougat   
HESTIAN MALJA (ROP-PENTU) Mei Dan Smultron
TATUN TUOPPI (VANHIN SUOM. ERI-VETERAANI) Babi´s Pegasus 
ALLAN MALJA (PARAS NOME-KOIRA) Blackpicks Lady In Black

BIS-1 Lapsi-koira: Taru Tuikkanen & Aada 
BIS-1 Pari: Kirsi Nieminen sekä Heilurihännän Onnenamuletti & Luckyn Heilurihännän Onnekas

 


 

2003 JOENSUU
Tuomarit Esme Guthrie ja Peggy Miller, Iso-Britannia

(tässä näyttelyssä oli eri säännöt: ei PU- eikä PN-sijoituksia)

BIS, ROP, PU1, SERT Dantaran Aurinkoinen 
VSP, PN1 Heilurihännän Jaunty Jewel

BIS- ja ROP-PENTU Sniffens Film Actress 
VSP-PENTU Rinti-Rinkelin Eridanus

BIS- ja ROP-VETERAANI Almanza Stranded In A Limousine 
VSP-VETERAANI Champerin Bisnes

UROKSET
SERT Sniffens McIntosh
SERT Blackleader’s Flash-Back 
VARASERT Pikestar´s Forever Yours

NARTUT
SERT Blackleader’s Fabulous Friend 
SERT Celtair Rustic Rumour 
SERT Sniffens Thursday Child 
VARASERT Emkristina´s Athele-Jumper

BIS- ja ROP-KASVATTAJA Kennel Blackleader’s 
BIS- ja ROP-JÄLKELÄISLUOKKA Almanza Stranded in a Limousine

HEILURIHÄNNÄN KIERTOPALKINTO (ROP) Dantaran Aurinkoinen
HÄMYILLAN WILJAMIN MALJA (PARAS UROS) Dantaran Aurinkoinen
SNIFFENS KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS NARTTU) Heilurihännän Jaunty Jewel
SALTWATER KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS KÄYTTÖKOIRA) Sniffens Metsätähti
DONALD`S PRIZE  (LUPAAVIN NUORI KOIRA) Dantaran Aurinkoinen
HESTIAN MALJA (ROP-PENTU) Sniffens Film Actress
TATUN TUOPPI (VANHIN SUOM. ERI-VETERAANI)  Jevreidars Kampf
ALLAN MALJA (PARAS NOME-KOIRA) Almanza Chocolate Cream

BIS-1 Lapsi-koira: Annina Liikkanen ja Paddy 
BIS-1 Pari: Miia Suppanen-Olkkola sekä Sniffens Metsätähti & Sniffens Schubert

 


 

2002 JÄMSÄNKOSKI 
Tuomarit Anja Puumala ja Michael Anderson, Iso-Britannia

BIS, ROP, PU1 Flatts Ninas Ragazzi 
VSP, PN1 Sniffens Chrystal

BIS- ja ROP-PENTU Blackpicks Silver Arrow 
VSP-PENTU Sniffens McKenna

BIS- ja ROP-VETERAANI Hilwas Diplomat 
VSP-VETERAANI Boss Bretty Woman

PU2 Sniffens Metsävirna 
PU3 Sniffens Schubert 
PU4 Tam-O-Shanter
SERT Blackpicks Running Wild

PN2 SERT Almanza Chocolate Cream 
PN3 Sniffens Metsätähti 
PN4 Blackleader’s Dontsayouloveme

BIS- ja ROP-KASVATTAJA Kennel Sniffens 
BIS- ja ROP-JÄLKELÄISLUOKKA Sniffens Metsätähti

HEILURIHÄNNÄN KIERTOPALKINTO (ROP) Flatts Ninas Ragazzi
HÄMYILLAN WILJAMIN KIERTOPALKINTO (PARAS UROS) Flatts Ninas Ragazzi
SNIFFENS KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS NARTTU) Sniffens Chrystal
SALTWATER KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS KÄYTTÖKOIRA) Sniffens Metsätähti
DONALD´S PRIZE  (LUPAAVIN NUORI KOIRA) Blackpicks Running Wild   
HESTIAN MALJA (ROP-PENTU) Blackpicks Silver Arrow
TATUN TUOPPI (VANHIN SUOM. ERI-VETERAANI) -> tietoa ei löytynyt
ALLAN MALJA (PARAS NOME-KOIRA) Almanza Chocolate Cream

BIS-1 Lapsi-koira: Laura Jokela ja Linda 
BIS-1 Pari Miia Suppanen-Olkkola sekä Sniffens Metsätähti & Sniffens Schubert

 


 

2001 ESPOO 
Tuomarit Jean Griffiths, Iso-Britannia ja Gun Holmström

BIS, ROP, PN1 Sniffens Metsätähti 
VSP, PU1 Mei Dan Kuutonen

BIS- ja ROP-PENTU Blackpicks Running Wild 
VSP-PENTU Blackpicks Restless Heart

BIS- ja ROP-VETERAANI Hilwas Calibra 
VSP-VETERAANI Merjun Urheilija

PU2 Sniffens Schubert 
PU3 SERT Sniffens April Storm 
PU4 Branchalwood Machriebay 
PU5 Blackpicks Opera Tenori

PN2 Yeccu First Love 
PN3 SERT Sniffens Calista 
PN4 Peachdream´s Catch My Kiss 
PN5 Almanza Showstopper of Flareway

BIS- ja ROP-KASVATTAJA Kennel Sniffens 
BIS- ja ROP-JÄLKELÄISLUOKKA Bothwell Latino

HEILURIHÄNNÄN KIERTOPALKINTO (ROP) Sniffens Metsätähti
HÄMYILLAN WILJANIN KIERTOPALKINTO (PARAS UROS) Mei Dan Kuutonen
SNIFFENS KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS NARTTU) Sniffens Metsätähti   
SALTWATER KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS KÄYTTÖKOIRA) Blackleader´s Dontellmenomore
DONALD´S PRIZE  (LUPAAVIN NUORI KOIRA) Sniffens April Storm
HESTIAN MALJA (ROP-PENTU) Blackpicks Running Wild
TATUN TUOPPI (VANHIN SUOM. ERI-VETERAANI)  Hilwas Calibra
ALLAN MALJA Merjun Ukkonen

BIS-1 Lapsi-koira: Anniina Liikkanen 
BIS-1 Pari: Kati Lagerstam sekä Pikestar´s Black Bentley & Bothwell Latino

 


 

2000 VESILAHTI 
Tuomarit Robert Allen, Iso-Britannia ja Eeva Rautala

BIS, ROP, PU1 Hilwas Diplomat 
VSP, PN1 Jolly-Jambalaya

BIS- ja ROP-PENTU Mei Dan Lumipyry 
VSP-PENTU Mei Dan Auringonpaiste

BIS- ja ROP-VETERAANI Hilwas Diblomat 
VSP-VETERAANI Quiet Woods Dims Small Wonder

PU2 Pikestar´s Best-Seller 
PU3 Heilurihännän Jackpot
PU4 Babis Pegasus
PU5 Bothwell Latino
SERT Mei Dan Kuutonen

PN2 SERT Happy-Go-lucky
PN3 Quiet Woods Dims Small Wonder 
PN4 Heilurihännän Hertta 
PN5 Blackleader´s Dontsayouloveme

BIS- ja ROP-KASVATTAJA Kennel Heilurihännän 
BIS- ja ROP-JÄLKELÄISLUOKKA Sniffens Metsävirna

HEILURIHÄNNÄN KIERTOPALKINTO (ROP) Hilwas Diplomat
HÄMYILLAN WILJAMIN KIERTOPALKINTO (PARAS UROS) Hilwas Diplomat
SNIFFENS KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS NARTTU) Jolly-Jambalaya  
SALTWATER KENNELIN KIERTOPALKINTO (PARAS KÄYTTÖKOIRA) Jolly-Jambalaya
DONALD´S PRIZE  (LUPAAVIN NUORI KOIRA) Blackleader´s Dontellmenomore
HESTIAN MALJA (ROP-PENTU) Mei Dan Lumipyry
ALLAN MALJA (PARAS NOME-KOIRA) Utulinnun Ruska