Kasvattajia

Kasvattajalista uudistettu 01.01.2024 alkaen

Listalla julkaistavien kasvattajien tulee olla Suomen sileäkarvaiset noutajat ry jäsen, ja kasvattajan tulee olla kasvattanut vähintään yksi pentue tai kasvattajalla tulee olla selkeä lähitulevaisuuden pentuesuunnitelma tiedossa. 

Kuvasta näet miten kasvattajat sijoittuvat maantieteellisesti. Kennelnimen perässä oleva * merkki kertoo, että kasvattajalla on Kennelliiton kasvattajasitoumus voimassa.

Kasvattajat jalostustietojärjestelmässä

Ota yhteys webmaster (ä) flatti.net jos tietosi puuttuvat tai ovat muuttuneet!

Maakunta / Kennel  / Paikkakunta / Kasvattaja (t) / Sähköposti / Puhelin

Ahvenanmaa
FLATTS* / Maarianhamina / Benita Björklund / flatts.kennel@gmail.com / 050-586 2128

Etelä-Karjala
NINJATÄHDEN* / Vehkataipale / Satu Marins / satu.marins@hotmail.com / 040-041 5515

Etelä-Pohjanmaa
PALOKALLION* / Kauhava / Heli ja Rami Pitkäjärvi / pitkajarvi.heli@gmail.com / 040-562 1529

Etelä-Savo
METSÄNPEITON* / Majavesi, Mikkeli / Satu Vihavainen / satu.vihavainen@surffi.fi 

Kainuu
REGALE RAZZA*/ Paltamo / Anne Haverinen / kennelregalerazza@gmail.com / 044-360 1152

Kanta-Häme
FLAT POWER* / Parola / Anu ja Kimmo Vorobjev / anu.vorobjev@flatpower.fi / Anu 050-586 7585
HARVAHAMPAAN* / Parola, Hattula / Sirpa ja Mikko Saastamoinen / harvahampaan@gmail.com / 050-367 8111
RUSTY REBEL'S* / Hattula / Veera Jääskeläinen / kennelrustyrebels@gmail.com / 040-843 5827

Keski-Pohjanmaa
HARAPAKAN* / Veteli / Tuomo ja Tanja Hirvi / harapakan@gmail.com / 040-829 4981
MARJONETEN* / Kälviä, Kokkola / Julia Kaarela / kaarela.julia@gmail.com / 

Keski-Suomi
CELTAIR* / Jämsä / Jenni Juvén / jjceltair@gmail.com / 050-581 4673
HAYZEHILL'S* / Laukkavirta / Kukka-Maaria Kivijärvi / hayzehills@gmail.com / 041-545 2346
KORVEN AKAN* / Jämsänkoski / Riitta Koivisto / koivisto.riitta@gmail.com / 040-544 6697 / 
MYRSKYLINNUN* / Äänekoski / Heidi Wacklin / heidiwacklin84@gmail.com / 040-537 2985

Kymenlaakso
BLACKPEPOON* / Kouvola / Tarja Kolkka / blackpepoon@gmail.com / 040-706 6659
HUNTSTARS* / Koria, Kouvola / Satu Saarinen, Piia Piiparinen, Jonna Saarinen / st.saarinen@gmail.com, flatti87@gmail.com, jonna619@hotmail.com / Satu 040-543 7417, Piia 040-831 4848, Jonna 045-369 9368
METSÄVIRNAN* / Miehikkälä / Heli Siikonen / heli@metsavirna.com / 040-580 8144

Lappi
DURASSELIN* / Rovaniemi / Jonna Turpeenniemi / durasselin@gmail.com / 

Pirkanmaa
OAK ISLAY* / Akaa / Eija Portell / eija.portell@icloud.com / 040-511 1824
PYYMÄEN* / Akaa / Kati Kallio / kati@pyymaen.com / 040-581 8490

Pohjanmaa
BÅNHOLMENS* / Larsmo, Luoto / Andreas Hjulfors / a.hjulfors@hotmail.com / 050-563 2666
JAY-JAY'S* / Kruunupyy / Juha Junkala / juhajunkala@gmail.com / 040-513 8804
KEVÄTNIITYN* / Pietarsaari / Ann Leskinen / kevatniityn@gmail.com / 050-338 3562
KVARNTORPET'S* / Mustasaari, Vaasa / Birgitta Hällsten-Pada, Alf Pada / birgitta.pada@netikka.fi / Birgitta 050-585 9585, Alf 050-591 9964

Pohjois-Karjala
BUUMIN* / Joensuu / Henna Tuononen, Mari Elo / hennatuononen1@gmail.com / 050-089 6444
EMKRISTINA'S* / Lieksa / Tiina-Maarit Kisonen / tiinakisonen@gmail.com / 040-547 7128

Pohjois-Pohjanmaa
ALLIKON* / Liminka / Henna Mikkonen / hennamik@gmail.com / 044-540 0609
FILURIN / Oulu / Tiina-Maria Pikkuaho / filurin@gmail.com / 040-534 5583
MAJAKKASAAREN* / Nivala / Susanna Pääkkö / majakkasaaren.susanna@gmail.com / Susanna 040-765 5350

Päijät-Häme
FLATKISS* / Lahti / Christina Kiuru, Marko Nikkonen / christina@flatkiss.fi / 044-425 4312
AREILA* / Lappila / Ari Majalainen / ari.majalainen@gmail.com / 040-5322949

Uusimaa
BIEHKAN* / Numminen, Mäntsälä / Jori Saastamoinen / jori.saastamoinen@gmail.com / 040-5020644
DAKOTASPIRIT* / Klaukkala / Minna Sihvonen / keiranoora@gmail.com / 050-582 2116
DANTARAN* / Espoo / Laura Rajakallio / laura.rajakallio@gmail.com / 050-535 6926
FLAT POWER* / Sipoo / Marianne Forsell / marianne.forsell@flatpower.fi / Marianne 050-400 1865
HEILURIHÄNNÄN* / Saarentaus, Mäntsälä / Kirsi ja Asko Nieminen / kirsi@kennelheilurihannan.fi / 040-064 1866
LEEWAY'S* / Hyvinkää / Jenni Turtola / jennimariakaukonen@gmail.com / 040-910 6602
MORRINI* / Långvik, Kirkkonummi / Riitta Niemelä / rsniemela@gmail.com / 040-709 1133
NOANARKIN* / Laukkoski / Kaija Leinonen / noanarkin@hotmail.com / 
NOBLEMATE* / Vantaa / Nina Onufriew / nina.onufriew@gmail.com / 
OAK BARREL'S* / Vihti / Riitta Nikko / kennel.oakbarrels@gmail.com / 
OMSKAKAS* / Lohja / Sari Alho ja Jyrki Halme / omskakas@gmail.com / 
PIKESTAR'S* / Helsinki / Seppo Ihonen / seppo.ihonen@gmail.com / 040-735 2792

Varsinais-Suomi
BEAUTY FLATSTAR* / Paimio / Nina Leino, Ville Suhonen / nina.leino@hotmail.fi / 044-344 4010
FINNFLATS* / Parainen / Tuula Ehrman, Heidi Vainio / finnflats@gmail.com / 040-069 9197
MAAHISMÄEN* / Pöytyä / Mia Jaakola-Siimes / mia.lehtinen@gmail.com / 050-376 4517
MAJAKKASAAREN* / Kaarina / Minna Latva / majakkasaaren@gmail.com / Minna 040-084 2998
SKÖNHETS* / Vehmaa / Mikaela Vuoristo / mikvuo@gmail.com / 050-490 8385
XPERIMENTS* / Salo / Katja Virtanen / k_suojanen@hotmail.com / 040-356 9046